mycie - ultradźwięki

Jakość mycia ultradźwiękowego jest nieporównywalna z innymi sposobami mycia.

 

Wykorzystanie ultradźwięków w celu usunięcia niepożądanych substancji zanieczyszczających dany element jest metodą korzystną zarówno ze względu na działanie chemiczne jak i rozdrabniające, 

Urządzenia przeznaczone do mycia ultradźwiękami, są to zbiorniki (wanny) z zamocowanymi przetwornikami ultradźwiękowymi promieniującymi energię akustyczną do cieczy stanowiącej kąpiel dla mytego obiektu. Przeznaczony do mycia element zanurza się w kąpieli. Działanie ultradźwięków powoduje zwiększoną penetrację cieczy w najdrobniejsze szczeliny i zagłębienia.

Za pomocą myjek ultradźwiękowych usuwa się zanieczyszczenia, które nie poddają się zwyczajnemu myciu czy szorowaniu ze względu na porowatość i przestrzenie trudno dostępne. Dzięki swoim właściwościom, fale ultradźwiękowe przenikają wszędzie, usuwając zanieczyszczenia. Metoda ta jest nieoceniona przy myciu detali o skomplikowanych kształtach, mające miejsca trudno dostępne, wąskie szczeliny i otwory o małych średnicach itp. Skuteczność mycia ultradźwiękowego zależy nie tylko od natężenia, ale również od częstotliwości drgań. Do usuwania mikroskopijnych zanieczyszczeń zwykle stosuje się częstotliwość w zakresie 20-50 kHz.

 

Galeria